Zwierzęta

Co zrobić kiedy natrafimy w lesie na martwe lub ranne zwierzę? Ukąsiła mnie żmija – co teraz? Potrąciłem samochodem zwierzę. Co robić? – odpowiedzi na te i inne pytania.

Samochód

Czy mogę wjechać samochodem do lasu? Skąd mam wiedzieć czy droga jest publiczna czy leśna? Czy strażnik leśny może nałożyć mandat? - odpowiedzi na te i inne pytania.

Grzyby

Kogo mogę się poradzić w sprawie zebranych w lesie grzybów, czy grzyby w lesie można zbierać bez ograniczeń, czy znalezione grzyby należy wykręcać, czy wycinać - odpowiedzi na te i inne pytania.

Drewno

Czy mogę zebrać na opał leżące w lesie drewno, gdzie mogę kupić drewno opałowe, czy leśnicy sprzedają świąteczne choinki - odpowiedzi na te i inne pytania.

Biwakowanie

Czy mogę rozpalić ognisko w lesie, czy mogę zebrać leżący w lesie chrust, czy mogę rozbić w lesie namiot - odpowiedzi na te i inne pytania.

Bezpieczeństwo

Co warto zabrać na spacer do lasu, jak odnaleźć się w lesie, dlaczego natknąłem się na zakaz wstępu do lasu - odpowiedzi na te i inne pytania.

Asset Publisher Asset Publisher

Zurück

#sadziMY las z prezydentem Andrzejem Dudą

#sadziMY las z prezydentem Andrzejem Dudą

Serdecznie zapraszamy Państwa do ogólnopolskiej akcji #sadziMY, której inicjatorem jest Prezydent Andrzej Duda. W dniu 26 kwietnia w siedzibie Nadleśnictwa Choszczno od godziny 9.00 leśnicy będą rozdawali sadzonki świerka. Przygotowaliśmy 250 sztuk drzewek. Na jedną osobę przypada jedna sadzonka. Ideą akcji jest zachęcenie jak największej liczby osób do posadzenia drzewka i przyłączenia się do corocznych działań leśników.

Szczegóły ogólnopolskiej akcji #sadziMy