Zwierzęta

Co zrobić kiedy natrafimy w lesie na martwe lub ranne zwierzę? Ukąsiła mnie żmija – co teraz? Potrąciłem samochodem zwierzę. Co robić? – odpowiedzi na te i inne pytania.

Samochód

Czy mogę wjechać samochodem do lasu? Skąd mam wiedzieć czy droga jest publiczna czy leśna? Czy strażnik leśny może nałożyć mandat? - odpowiedzi na te i inne pytania.

Grzyby

Kogo mogę się poradzić w sprawie zebranych w lesie grzybów, czy grzyby w lesie można zbierać bez ograniczeń, czy znalezione grzyby należy wykręcać, czy wycinać - odpowiedzi na te i inne pytania.

Drewno

Czy mogę zebrać na opał leżące w lesie drewno, gdzie mogę kupić drewno opałowe, czy leśnicy sprzedają świąteczne choinki - odpowiedzi na te i inne pytania.

Biwakowanie

Czy mogę rozpalić ognisko w lesie, czy mogę zebrać leżący w lesie chrust, czy mogę rozbić w lesie namiot - odpowiedzi na te i inne pytania.

Bezpieczeństwo

Co warto zabrać na spacer do lasu, jak odnaleźć się w lesie, dlaczego natknąłem się na zakaz wstępu do lasu - odpowiedzi na te i inne pytania.

Asset Publisher Asset Publisher

APEL

Apelujemy o ostrożność podczas spacerów i wizyt w lesie. Ściółka leśna jest w tym okresie bardzo sucha, co sprzyja szybkiemu powstawaniu pożarów.

Wypalanie łąk i nieużytków jest nie tylko śmiertelne dla małych zwierząt zamieszkujących takie środowiska, ale może stwarzać zagrożenie dla bezpieczeństwa ludzi.

Pracownicy Nadleśnictwa Choszczno ściśle współpracują z jednostkami Straży Pożarnej. Wspólnie angażujemy mnóstwo czasu i pieniędzy, aby chronić nasze piękne lasy.

Nie przekreślaj wielu lat naszej pracy wyrzucając niedopałek, zapałkę lub śmieci do lasu.