Zwierzęta

Co zrobić kiedy natrafimy w lesie na martwe lub ranne zwierzę? Ukąsiła mnie żmija – co teraz? Potrąciłem samochodem zwierzę. Co robić? – odpowiedzi na te i inne pytania.

Samochód

Czy mogę wjechać samochodem do lasu? Skąd mam wiedzieć czy droga jest publiczna czy leśna? Czy strażnik leśny może nałożyć mandat? - odpowiedzi na te i inne pytania.

Grzyby

Kogo mogę się poradzić w sprawie zebranych w lesie grzybów, czy grzyby w lesie można zbierać bez ograniczeń, czy znalezione grzyby należy wykręcać, czy wycinać - odpowiedzi na te i inne pytania.

Drewno

Czy mogę zebrać na opał leżące w lesie drewno, gdzie mogę kupić drewno opałowe, czy leśnicy sprzedają świąteczne choinki - odpowiedzi na te i inne pytania.

Biwakowanie

Czy mogę rozpalić ognisko w lesie, czy mogę zebrać leżący w lesie chrust, czy mogę rozbić w lesie namiot - odpowiedzi na te i inne pytania.

Bezpieczeństwo

Co warto zabrać na spacer do lasu, jak odnaleźć się w lesie, dlaczego natknąłem się na zakaz wstępu do lasu - odpowiedzi na te i inne pytania.

Asset Publisher Asset Publisher

Zurück

Co w lesie piszczy?

Co w lesie piszczy?

Dnia 27.05.2019r. Nadleśnictwo Choszczno miało przyjemność współorganizować wraz z Kołem Łowieckim ,,Ryś” Choszczno spotkanie edukacyjne dla młodzieży z Zespołu Szkół imienia Noblistów Polskich w Choszcznie.  Spotkanie pod hasłem  ,,Co w lesie piszczy?" rozpoczęli myśliwi z KŁ ,,Ryś” opowiedzieli o gospodarce łowieckiej. Przedstawione zostały zwyczaje i tradycje oraz trudy, z jakimi musi borykać się myśliwy w dzisiejszych czasach. Odegranych zostało również kilka sygnałów myśliwskich, które są elementem tradycji myśliwskich. Przedstawicielki z Nadleśnictwa Choszczno - Sandra Tragier i Katarzyna Janicka, opowiedziały o gospodarce leśnej starając się zwrócić uwagę na problemy leśnictwa w obecnych czasach.  Spotkanie z młodzieżą miało charakter luźnej rozmowy, co miało zapewnić swobodę w wymianie zdań. Zwieńczeniem spotkania było wspólne ognisko i pieczenie kiełbasek. Przy ognisku był jeszcze czas na rozmowy i pytania, które pojawiły się w trakcie spotkania. Na koniec każdy z uczestników dostał kubek upamiętniający wydarzenie. Mamy nadzieję, że takie spotkania będą zachęcały młodzież do otwartej dyskusji oraz będą pozwalały im wyrobić swoje własne zdanie na tematy tak bardzo kontrowersyjne w obecnych czasach. Liczymy na to, że w przyszłości również uda się zorganizować podobne spotkania w tak miłej atmosferze.

      Autor: Katarzyna Janicka