Zwierzęta

Co zrobić kiedy natrafimy w lesie na martwe lub ranne zwierzę? Ukąsiła mnie żmija – co teraz? Potrąciłem samochodem zwierzę. Co robić? – odpowiedzi na te i inne pytania.

Samochód

Czy mogę wjechać samochodem do lasu? Skąd mam wiedzieć czy droga jest publiczna czy leśna? Czy strażnik leśny może nałożyć mandat? - odpowiedzi na te i inne pytania.

Grzyby

Kogo mogę się poradzić w sprawie zebranych w lesie grzybów, czy grzyby w lesie można zbierać bez ograniczeń, czy znalezione grzyby należy wykręcać, czy wycinać - odpowiedzi na te i inne pytania.

Drewno

Czy mogę zebrać na opał leżące w lesie drewno, gdzie mogę kupić drewno opałowe, czy leśnicy sprzedają świąteczne choinki - odpowiedzi na te i inne pytania.

Biwakowanie

Czy mogę rozpalić ognisko w lesie, czy mogę zebrać leżący w lesie chrust, czy mogę rozbić w lesie namiot - odpowiedzi na te i inne pytania.

Bezpieczeństwo

Co warto zabrać na spacer do lasu, jak odnaleźć się w lesie, dlaczego natknąłem się na zakaz wstępu do lasu - odpowiedzi na te i inne pytania.

Asset Publisher Asset Publisher

Zurück

Leśni artyści nagrodzeni

Leśni artyści nagrodzeni

XXIII edycję konkursu plastycznego Przyroda to My uroczyście zakończyliśmy wręczeniem nagród w Choszczeńskim Domu Kultury w dniu 29 maja. Rozdaliśmy nagrody i wyróżnienia we wszystkich kategoriach wiekowych. Laureatów przywitała Pani dyrektor Małgorzata Kozłowska, kilka słów o konkursie przekazał pan Janusz Biegański – opiekun artystyczny, a nam przypadła najmilsza część, czyli rozdanie nagród. Lista laureatów dostępna jest pod zakładką o ogłoszeniu konkursu.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wykonanie pięknych prac, a nauczycielom za przygotowanie i cenne podpowiedzi. Wybór wśród prac konkursowych jest bardzo trudny. Dziękujemy pracownikom Choszczeńskiego Domu Kultury za współorganizowanie konkursu, przygotowanie pięknej wystawy prac i plakatu promującego wydarzenie.

Tekst: Dagmara Haręźlak