Zwierzęta

Co zrobić kiedy natrafimy w lesie na martwe lub ranne zwierzę? Ukąsiła mnie żmija – co teraz? Potrąciłem samochodem zwierzę. Co robić? – odpowiedzi na te i inne pytania.

Samochód

Czy mogę wjechać samochodem do lasu? Skąd mam wiedzieć czy droga jest publiczna czy leśna? Czy strażnik leśny może nałożyć mandat? - odpowiedzi na te i inne pytania.

Grzyby

Kogo mogę się poradzić w sprawie zebranych w lesie grzybów, czy grzyby w lesie można zbierać bez ograniczeń, czy znalezione grzyby należy wykręcać, czy wycinać - odpowiedzi na te i inne pytania.

Drewno

Czy mogę zebrać na opał leżące w lesie drewno, gdzie mogę kupić drewno opałowe, czy leśnicy sprzedają świąteczne choinki - odpowiedzi na te i inne pytania.

Biwakowanie

Czy mogę rozpalić ognisko w lesie, czy mogę zebrać leżący w lesie chrust, czy mogę rozbić w lesie namiot - odpowiedzi na te i inne pytania.

Bezpieczeństwo

Co warto zabrać na spacer do lasu, jak odnaleźć się w lesie, dlaczego natknąłem się na zakaz wstępu do lasu - odpowiedzi na te i inne pytania.

Asset Publisher Asset Publisher

Zurück

Spotkanie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych

Spotkanie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych

 

27 października na terenie szkółki leśnej w Sułkowie oraz w Izbie Edukacji odbyło się Spotkanie Regionalne Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z terenu Powiatu Pyrzyckiego w ramach projektu pn. „Animator życia społecznego na obszarach wiejskich – OSP”. Organizatorami przedsięwzięcia byli: Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Pyrzycach i Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Pyrzycach. W spotkaniu uczestniczyło 140 członków Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych oraz 30 opiekunów.

W trakcie spotkania odbył się: pokaz praktycznego gaszenia ognia przy pomocy gaśnic, szkolenie z pierwszej pomocy przedmedycznej, prezentacja samochodu ratowniczo – gaśniczego oraz wykład „Rola członków OSP w integracji środowisk lokalnych”.

Cieszymy się że po raz kolejny pyrzyccy strażacy wybrali choszczeńskie lasy do promocji działalności prospołecznej. Współpraca strażaków i leśników w zakresie bezpiecznych zachowań, również w trakcie korzystania z lasów jest bardzo ważnym elementem zrównoważonego rozwoju w edukacji.

Autor: Dagmara Haręźlak