Bieganie

Bieganie to dziś, obok jazdy na rowerze, najpopularniejszy sport uprawiany przez Polaków.

Geocaching

Marzyliście w dzieciństwie o poszukiwaniu skarbów, niczym bohaterowie powieści Roberta L. Stevensona czy filmów o dzielnym Indianie Jonesie? Jeśli dodatkowo uważacie, że poszukiwanie może być ciekawsze niż sam skarb, to geocaching jest czymś dla was.

Jazda konna

Już ponad 7 tysięcy kilometrów tras konnych wyznaczyły Lasy Państwowe dla miłośników wypoczynku w siodle.

Narciarstwo biegowe

O ile skoki narciarskie to sport dla wyczynowców, to biegać na nartach może prawie każdy. A leśne ścieżki wydają się do tego wręcz stworzone.

Nordic walking

Nordic walking to prawdziwy fenomen, jeden z najpopularniejszych sportów w Polsce i Europie, młodszy niż większość osób go uprawiających.

Psie zaprzęgi

Błękitne niebo. Wzdłuż drogi stoją rzędy drzew w białych czapach. Spod płóz sanek, ciągniętych przez dwie pary puszystych psów, pryskają w górę kawałki zmrożonego śniegu. Człowiek stojący na sankach krzyczy w niezrozumiałym języku. To nie jest obrazek z dalekiej Laponii, ani ekranizacja książki Jacka Londona, ale coraz częstszy widok w naszym kraju.

Asset Publisher Asset Publisher

Zurück

Sędziowali najlepszym

Sędziowali najlepszym

Tym razem nie nasi świetni skoczkowie narciarscy, ale najlepsi drwale z całego świata ściągnęli kibiców do Wisły.

Sześciu szczecińskich leśników, w tym dwóch z Nadleśnictwa Choszczno zostało powołanych do kadry sędziowskiej w prestiżowych Mistrzostwach Świata Drwali, które w tym roku odbywały się właśnie w Wiśle. Przemysław Jaworski, Marek Szczerba, Wojciech Gdaniec, Marcin Koziołek, Wojciech Rybarski i Błażej Szymkowiak sprawiedliwie oceniali zawodników z 27 krajów. Polska jako gospodarz miała prawo wystawić dwie kadry A i B. Partnerami Mistrzostw Świata Drwali były: Lasy Państwowe i Stowarzyszenie Przedsiębiorców Leśnych.

W palącym słońcu uczestnicy zmagali się z następującymi konkurencjami: ścinka drzew, wymiana piły łańcuchowej, przerzynka kombinowana, przerzynka na dokładność, okrzesywanie. Zawody trwały od 8 do 11 września i zakończyły się tryumfem uczestników z Białorusi, którzy indywidualnie zajęli dwa pierwsze miejsca na podium i wygrali także w klasyfikacji drużynowej. Polska ekipa uplasowała się na 17 miejscu.

Na cóż byłyby nam potrzebne instrukcja BHP i harwestery, gdybyśmy mieli takich drwali w naszych lasach ???

Więcej informacji na stronie: wlc.wisla.pl

 

Autor: Dagmara Haręźlak