News News

Back

Sędziowali najlepszym

Tym razem nie nasi świetni skoczkowie narciarscy, ale najlepsi drwale z całego świata ściągnęli kibiców do Wisły.

Sześciu szczecińskich leśników, w tym dwóch z Nadleśnictwa Choszczno zostało powołanych do kadry sędziowskiej w prestiżowych Mistrzostwach Świata Drwali, które w tym roku odbywały się właśnie w Wiśle. Przemysław Jaworski, Marek Szczerba, Wojciech Gdaniec, Marcin Koziołek, Wojciech Rybarski i Błażej Szymkowiak sprawiedliwie oceniali zawodników z 27 krajów. Polska jako gospodarz miała prawo wystawić dwie kadry A i B. Partnerami Mistrzostw Świata Drwali były: Lasy Państwowe i Stowarzyszenie Przedsiębiorców Leśnych.

W palącym słońcu uczestnicy zmagali się z następującymi konkurencjami: ścinka drzew, wymiana piły łańcuchowej, przerzynka kombinowana, przerzynka na dokładność, okrzesywanie. Zawody trwały od 8 do 11 września i zakończyły się tryumfem uczestników z Białorusi, którzy indywidualnie zajęli dwa pierwsze miejsca na podium i wygrali także w klasyfikacji drużynowej. Polska ekipa uplasowała się na 17 miejscu.

Na cóż byłyby nam potrzebne instrukcja BHP i harwestery, gdybyśmy mieli takich drwali w naszych lasach ???

Więcej informacji na stronie: wlc.wisla.pl

Autor: Dagmara Haręźlak