Zwierzęta

Co zrobić kiedy natrafimy w lesie na martwe lub ranne zwierzę? Ukąsiła mnie żmija – co teraz? Potrąciłem samochodem zwierzę. Co robić? – odpowiedzi na te i inne pytania.

Samochód

Czy mogę wjechać samochodem do lasu? Skąd mam wiedzieć czy droga jest publiczna czy leśna? Czy strażnik leśny może nałożyć mandat? - odpowiedzi na te i inne pytania.

Grzyby

Kogo mogę się poradzić w sprawie zebranych w lesie grzybów, czy grzyby w lesie można zbierać bez ograniczeń, czy znalezione grzyby należy wykręcać, czy wycinać - odpowiedzi na te i inne pytania.

Drewno

Czy mogę zebrać na opał leżące w lesie drewno, gdzie mogę kupić drewno opałowe, czy leśnicy sprzedają świąteczne choinki - odpowiedzi na te i inne pytania.

Biwakowanie

Czy mogę rozpalić ognisko w lesie, czy mogę zebrać leżący w lesie chrust, czy mogę rozbić w lesie namiot - odpowiedzi na te i inne pytania.

Bezpieczeństwo

Co warto zabrać na spacer do lasu, jak odnaleźć się w lesie, dlaczego natknąłem się na zakaz wstępu do lasu - odpowiedzi na te i inne pytania.

Asset Publisher Asset Publisher

Back

Nowy Zastępca Nadleśniczego

Nowy Zastępca Nadleśniczego

Z dniem 1 marca 2018 r. stanowisko Zastępcy Nadleśniczego w Nadleśnictwie Choszczno objął Pan Marek Szczerba.

Nowy Zastępca, od początku swojej pracy zawodowej, związany jest z tutejszym Nadleśnictwem.

Życzę samych sukcesów oraz wytrwałości w realizacji codziennych wyzwań i obowiązków. Znając wcześniejsze zaangażowanie i profesjonalizm jestem pewien przyszłych dokonań.

                                                                                                       

                                                                                                                     Jacek Gid, Nadleśniczy z załogą