Historia

Nadleśnictwo Choszczno utworzono z dniem 01.01.1992 r. na podstawie Zarządzenia Nr 26 Naczelnego Dyrektora Lasów Państwowych z dnia 23.12.1991 r. z gruntów: Nadleśnictwa Dobrzany obr. Choszno, Nadleśnictwa Drawno obr. Kiełpino, Nadleśnictwa Bierzwnik obr. Bierzwnik, Nadleśnictwa Barlinek obr. Barlinek.

Organizacja nadleśnictwa

Nadleśnictwo jest podstawową, samodzielną jednostką organizacyjną Lasów Państwowych działającą na podstawie ustawy o lasach. Podlega Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych, która prowadzi nadzór i koordynuje działania na swoim terenie. Nadleśnictwa dzielą się na leśnictwa.

Asset Publisher Asset Publisher

Back

#sadziMY las z prezydentem Andrzejem Dudą

#sadziMY las z prezydentem Andrzejem Dudą

Serdecznie zapraszamy Państwa do ogólnopolskiej akcji #sadziMY, której inicjatorem jest Prezydent Andrzej Duda. W dniu 26 kwietnia w siedzibie Nadleśnictwa Choszczno od godziny 9.00 leśnicy będą rozdawali sadzonki świerka. Przygotowaliśmy 250 sztuk drzewek. Na jedną osobę przypada jedna sadzonka. Ideą akcji jest zachęcenie jak największej liczby osób do posadzenia drzewka i przyłączenia się do corocznych działań leśników.

Szczegóły ogólnopolskiej akcji #sadziMy