Historia

Nadleśnictwo Choszczno utworzono z dniem 01.01.1992 r. na podstawie Zarządzenia Nr 26 Naczelnego Dyrektora Lasów Państwowych z dnia 23.12.1991 r. z gruntów: Nadleśnictwa Dobrzany obr. Choszno, Nadleśnictwa Drawno obr. Kiełpino, Nadleśnictwa Bierzwnik obr. Bierzwnik, Nadleśnictwa Barlinek obr. Barlinek.

Organizacja nadleśnictwa

Nadleśnictwo jest podstawową, samodzielną jednostką organizacyjną Lasów Państwowych działającą na podstawie ustawy o lasach. Podlega Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych, która prowadzi nadzór i koordynuje działania na swoim terenie. Nadleśnictwa dzielą się na leśnictwa.

Asset Publisher Asset Publisher

Back

APEL

APEL

Apelujemy o ostrożność podczas spacerów i wizyt w lesie. Ściółka leśna jest w tym okresie bardzo sucha, co sprzyja szybkiemu powstawaniu pożarów.

Wypalanie łąk i nieużytków jest nie tylko śmiertelne dla małych zwierząt zamieszkujących takie środowiska, ale może stwarzać zagrożenie dla bezpieczeństwa ludzi.

Pracownicy Nadleśnictwa Choszczno ściśle współpracują z jednostkami Straży Pożarnej. Wspólnie angażujemy mnóstwo czasu i pieniędzy, aby chronić nasze piękne lasy.

Nie przekreślaj wielu lat naszej pracy wyrzucając niedopałek, zapałkę lub śmieci do lasu.