Historia

Nadleśnictwo Choszczno utworzono z dniem 01.01.1992 r. na podstawie Zarządzenia Nr 26 Naczelnego Dyrektora Lasów Państwowych z dnia 23.12.1991 r. z gruntów: Nadleśnictwa Dobrzany obr. Choszno, Nadleśnictwa Drawno obr. Kiełpino, Nadleśnictwa Bierzwnik obr. Bierzwnik, Nadleśnictwa Barlinek obr. Barlinek.

Organizacja nadleśnictwa

Nadleśnictwo jest podstawową, samodzielną jednostką organizacyjną Lasów Państwowych działającą na podstawie ustawy o lasach. Podlega Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych, która prowadzi nadzór i koordynuje działania na swoim terenie. Nadleśnictwa dzielą się na leśnictwa.

Asset Publisher Asset Publisher

Back

Nadleśnictwo Choszczno promuje juniorski football

Nadleśnictwo Choszczno promuje juniorski football

Nadleśnictwu Choszczno zawsze było, jest i mam nadzieję, że w dalszym ciągu będzie po drodze z wszelkimi przedsięwzięciami, które mają na celu promocję zdrowegoi aktywnego trybu życia. 23 lutego odbył się turniej piłki nożnej Gavia Cup 2019 o Puchar Nadleśniczego Nadleśnictwa Choszczno.

Jeżeli dodatkowo wiąże się to z aktywizacją i zaangażowaniem najmłodszego pokolenia i to szczególnie poprzez piłkę nożną, która zajmuje wyjątkowe miejsce w historii naszej jednostki, to już totalna pełnia szczęścia.

Nie jestem wprawdzie skautem, ale nie trzeba też być wybitnym fachowcem, aby po tym co zobaczyłem, co młodzi piłkarze zaprezentowali na parkiecie gimnazjalnej hali, bez większych problemów wybrać w szeregach poszczególnych drużyn potencjalnych następców Lewandowskiego, Piszczka, Błaszczykowskiego, czy Grosickiego. Celowo nie wspominam o fenomenalnych wyczynach bramkarzy, bo oczywistym jest, że golkiperów mamy najlepszych na świecie.

Ale do meritum …

Serdeczne gratulacje i podziękowania dla zwycięzców – za wspaniały poziom wyszkolenia, walkę, poświęcenie i pokazowe bramki, słowa uznania dla pokonanych – za ambitną grę do końca i przede wszystkim podziękowania i gratulacje dla organizatorów turnieju – za profesjonalne przygotowanie i przeprowadzenie rozgrywek.

Nobel dla warszawskich, „biurowych” leśników za przekazanie Nadleśniczemu narzędzia w postaci środków publicznie użytecznych pozwalających wspierać tak szczytne, ważne przedsięwzięcia.

Jeszcze raz serdeczne gratulacje i podziękowania dla Wszystkich i liczymy na kolejne, mamy nadzieję możliwie szybkie spotkanie, przy okazji organizacji kolejnych turniejów.

          Nie powiem nic nowego przy okazji przytoczenia stwierdzenia, że równie ważny jak trening jest odpoczynek, regeneracja. Jednak, by ten odpoczynek nie był totalnie bierny, każdorazowo, gorąco zachęcamy do wycieczek po lasach Pomorza Zachodniego. By w trakcie wędrówek po leśnych ostępach nie zbłądzić, przekazaliśmy wszystkim uczestnikom turnieju i oczywiście sztabom szkoleniowym przewodniki turystyczne, które wskażą drogę i przybliżą specyfikę lokalnych walorów i atrakcji turystyczno – przyrodniczych.

tekst: Marek Szczerba