Lista aktualności Lista aktualności

Powrót

"25-lecie powstania Nadleśnictwa"

"25-lecie powstania Nadleśnictwa"

Dnia 22 listopada 2017 r. obchodziliśmy 25-lecie Nadleśnictwa Choszczno połączone z Dniem Leśnika. Uroczystość, już tradycyjnie, odbyła się w „Zielonej Sowie” na Szkółce leśnej w Sułkowie.

Gości i uczestników przywitał Jacek Gid, Nadleśniczy Nadleśnictwa Choszczno. Wyjątkowo miłym akcentem obchodów była obecność wszystkich dotychczasowych nadleśniczych, od momentu powstania Nadleśnictwa 1 stycznia 1992 r., Panów: Lucjana Chojeckiego, Sylwestra Majora oraz Jerzego Daty.

Przedstawiona została prezentacja ukazująca historię Nadleśnictwa Choszczno w kontekście aktualnych problemów leśnictwa i ochrony przyrody.

Z żalem pożegnaliśmy troje pracowników: odchodzącego na rentę Pana Bogusława Szymańskiego, awansującego na Zastępcę Dyrektora RDLP Pana Oktawiana Dudziaka oraz Panią Agatę Wawryszuk przechodzącą do Nadleśnictwa Ośno Lubuskie.

Po zakończeniu części oficjalnej odbyła się biesiada, podczas której można było spróbować lokalnych przysmaków i wymienić poglądy oraz doświadczenia.

Od zaproszonych gości, zarówno podczas przemówień w części oficjalnej, jaki podczas biesiadowania, usłyszeliśmy o pracy leśników wiele ciepłych i serdecznych słów, za które jeszcze raz bardzo dziękujemy.

                                                                                                          Autor tekstu: Agata Kreń